Otyłość brzuszna - objawy

Otyłość brzuszna - objawy

Redakcja

2016-11-13

brak komentarzy

„Oponka” na brzuchu to nie wyłącznie problem natury estetycznej. Czynnikiem, który może znacznie pogorszyć jakość życia i doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych jest właśnie otyłość brzuszna. Objawy jej są niepozorne i na początku lekceważymy kilka dodatkowych centymetrów tu i ówdzie. Tymczasem tłuszcz skupiony w okolicy brzucha jest zdecydowanie bardziej niebezpieczny niż ten na udach bądź pośladkach. Dlaczego? 

Jak niebezpieczna jest otyłość brzuszna?

Objawy otyłości brzusznej są zazwyczaj przez nas bagatelizowane. Tymczasem owa otyłość (zwana również trzewną, centralną bądź typu „jabłko”) jest spośród wszystkich rodzajów otyłości najbardziej niebezpieczna. Prędzej czy później doprowadzi do zakłócenia przemiany materii, zaburzenia gospodarki lipidowej, cukrzycy i nadciśnienia tętniczego, które jest jednym z pierwszych jej symptomów. Tłuszcz na brzuchu w połączeniu z nadciśnieniem bądź cukrzycą zwiększa ryzyko powikłań chorób sercowo - naczyniowych, a w konsekwencji może doprowadzić do zawału bądź udaru mózgu. 

Osobom otyłym żyje się znaczne trudniej. Są mniej sprawne ruchomo, mniej tolerowane przez środowisko, częściej chorują, mają wady postawy, zaburzenia psychiczne i nie cieszą się dobrym humorem. Tymczasem według statystyk z roku na rok przybywa osób otyłych, zaś 30 procent z nich posiada otyłość brzuszną. Dlatego apelujemy - zdecydowanie łatwiej jest pozbyć się małego brzuszka niż mieć po drugiej stronie takiego przeciwnika jak otyłość brzuszna. 

Objawy otyłości możesz sprawdzić prostym testem!

Wystarczy, że krawieckim centymetrem zmierzysz obwód talii. Jeżeli mieści się w granicach 80 - 87 cm (u mężczyzn 90 - 94) masz nadwagę. Natomiast, gdy obwód jest równy bądź przekroczy 88 cm (u mężczyzn 94) mówimy wówczas o otyłości brzusznej. 

Rozmieszczenie tkanki tłuszczowej można także określić dzieląc obwód mierzony w okolicy pasa przez obwód bioder. Wartość wskaźnika (WHR - wist - hip ratio) większa niż 1,0 u mężczyzn i 0,85 u kobiet świadczy o otyłości brzusznej. Warto się jej pozbyć jak najbardziej, by nie zafundować sobie chorób, o których wspominaliśmy wyżej. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 886 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie