Sposób na odchudzanie - dieta Dukana

Sposób na odchudzanie - dieta Dukana

Redakcja

2016-10-23

1 komentarz

Dieta podzielona na cztery etapy, które w konsekwencji prowadzą nas do upragnionego spadku wagi to nic innego jak dieta Dukana. Oparta jest na produktach białkowych, które zdanie twórcy jadłospisu radykalnie odchudzają, a jednocześnie oczyszczają organizm. Dzięki temu wyszczuplimy sylwetkę na stałe i unikniemy efektu jo-jo.

Faza I – odchudzanie i oczyszczanie

Pierwsza faza trwa ok 5 dni. W tym czasie organizm przeżywa radykalne odchudzanie i oczyszczenie. Długość fazy zależy od ilości kilogramów, których pragniemy się pozbyć. W tym czasie nasz jadłospis powinien bazować na chudym mięsie wołowym i drobiu, rybach, owocach morza oraz nabiale. Należy unikać tłuszczu oraz ograniczyć spożywanie soli. Warto przekonać się do mocy przypraw oraz słodzonej słodzikiem kawy i herbaty.

Faza II – łagodny spadek wagi

W drugim etapie doprowadzamy do utraty wymarzonej ilości kilogramów. Jego długość jest uzależniona od naszego celu. Podczas trwania drugiego etapu możemy do jadłospisu wprowadzić warzywa. Po okresie urozmaiconym warzywami, wprowadzamy produkty proteinowe. W tej fazie spożywamy mięsa z poprzedniego etapu oraz pomidory, ogórki, rzodkiewki, brokuły, kapustę, pieczarki, cukinię, paprykę i marchew. Zakazane są warzywa strączkowe, ryż, ziemniaki i awokado.

Faza III – utrwalenie wagi

W trzeciej fazie możemy sobie pozwolić na bardziej urozmaicony jadłospis. Pamiętajmy jednak, że na jeden dzień w tygodniu musimy powrócić wyłącznie do produktów z etapu pierwszego. W zamian za to aż dwa razy w tygodniu możemy się skusić na pełny dwudaniowy obiad z kieliszkiem wina i deserem. Długość fazy? Ilość utraconych kilogramów mnożysz razy 10. Wynik to liczba dni, przez które powinniśmy się trzymać zasad tego etapu.

Faza IV – stabilizacja wagi

W ostatniej fazie możemy jeść dokładnie to, czego pragniemy. Oczywiście z zachowaniem umiaru. Uczty w sieciach fast food, słodycze i hektolitry napojów gazowanych na pewno nie wyjdą nam na zdrowie. Wybierajmy zdrowe produkty w umiarkowanych ilościach. Nie zapominajmy o stosowaniu jednego dnia białkowego w tygodniu. Tylko taki sposób na odchudzanie pozwoli nam się cieszyć szczupłą sylwetką na długo.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 311 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

petermckeever

2016-10-24 23:31:29


już dawno ta dieta doczekała się b. złych recenzji

Dieta