4 przetestowane sposoby na skuteczny trening

4 przetestowane sposoby na skuteczny trening

Redakcja

2016-09-21

brak komentarzy

Niestety, nie każdy trud zbliża do doskonałej figury. Jak sytuacja się ma, gdy mowa o aerobowych ćwiczeniach i interwałowym treningu? Czy w ogóle powinno się połączyć interwały z ćwiczeniami siłowym? Sprawdź, jak urozmaicić treningi, aby wydobywać z nich maksimum korzyści! Tłumaczą instruktorzy z portalu Lepszy Trener.

Podkręcaj tempo codziennej aktywności

Codzienny ruch był podstawą smukłej postury naszych praprzodków, albowiem w tym okresie nasz organizm jest napędzany energią pochodzącą z tłuszczu. W związku z tym szukaj każdej okazji do ruchu - wyprowadź psa na długi spacer, postaw na nordic walking, jedź na rowerze do pracy. Nawet prace ogrodowe skrócą nam drogę do figury jak z okładki magazynu dla kobiet!

Ćwiczenia aerobowe

Jeżeli jesteś początkowo drogi do smukłej postury, znaczenie aerobów dla zrzucania wagi jest niewielkie, lecz rośnie wraz z formą. Jeżeli jesteś w stanie biec tak długo, by organizm po wykorzystaniu zapasów, czerpał z energii z warstwy tłuszczu, trening nabiera sensu. Aby osiągnąć taki poziom musimy wykazać się cierpliwością. 

Ćwiczenia interwałowe

Interwały to efektywne treningi, lecz nie dla wszystkich. Ten trening o skokowej intensywności jest skuteczny, lecz w trakcie jego trwania spalasz jedynie cukry, albowiem zwiększa metabolizm po ćwiczeniach na zdecydowanie dłużej aniżeli kardio. Jednak to świetna opcja jedynie dla wysoce aktywnych osób, których ciała działają świetnie również z dużym obciążeniem. 

Dwa w jednym

Najskuteczniejszy trening to kombinacja treningów aerobowych z interwałowymi. Dzięki temu wysmuklisz figurę i podwyższysz spoczynkowy metabolizm, nawet gdy leżysz na kanapie. W związku z tym zamiast torturować ciało na sali treningowej, walkę z dodatkowymi centymetrami rozpocznij od diety i treningu z mniejszą intensywnością. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 190 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Treningi