Brzuszki z obciążeniem czy bez?

Brzuszki z obciążeniem czy bez?

Redakcja

2016-10-07

1 komentarz

Chcesz posiadać  „kaloryfer” na brzuchu? Poznaj kilka najskuteczniejszych ćwiczeń, które ułatwią ci wyrzeźbienie tkanki mięśniowej za pomocą robienia brzuszków. Z obciążeniem czy bez, opisane poniżej ćwiczenia są efektywne. 

Ćwiczenia bez obciążenia

1. Podnoszenie miednicy w leżeniu na plecach (przyciąganie kolan do klatki):  Stopy a także kolana delikatnie nad ziemią, potem przyciągamy do siebie odrywając stopy od maty. Następenie wracamy do pozycji wyjściowej

2. Skłony korpusu z  nogami w górze: Ręce przy skroni, łokcie odwiedzione do tyłu, nogi w górze. Zrób wdech, a potem powolnym ruchem unieś barki, w sytuacji największego spięcia wykonaj wydech oraz wróć do pozycji wyjściowej nie dotykając plecami maty.

Ćwiczenia z obciążeniem

Za każdym razem, gdy trenujemy, musimy do naszego planu włączyć solidne treningi na mięśnie talii. Do takich treningów zaliczają się brzuszki z ciężarkami. Wykonywane właściwie powodują, że błyskawicznie uzyskamy wymarzony efekt.

1. Pozycja startowa: Zaczynamy od wybrania określonego przez nas obciążenia, zamiast niego możemy także użyć hantelki. Najdogodniej zaczynać z niedużym ciężarami, by pouczyć się jak robić właściwie taki trening. Kładziemy się płasko na podłożu, uginamy nogi w kolanach a także trzymamy stopy płasko na podłożu. Obciążenie kładziemy na naszym brzuchu. Chwytamy je a także lekko unosimy na ugiętych rękach.

2. Ręce opuszczamy wzdłuż tułowia. Staramy się podtrzymywać obciążenie jednakowo po obu stronach ciała, albowiem wyższe obciążenie którejkolwiek ze stron może skutkować niepotrzebnym urazem czy przeciążeniem mięśni. Spinając mięśnie głębokie wykonujemy ruch jak przy zwyczajnym brzuszku. Musimy podnieść się tak, aby barki sięgały na wysokość kolana. Podnosząc się pozwalamy obciążeniu na przemieszczenie się bliżej nóg.

To czy zdecydujesz się na brzuszki z obciążeniem czy bez, zależy od ciebie i twoich możliwości. Zarówno jeden jak i drugi sposób jest skuteczny w walce o wymarzoną sylwetkę.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Knee Active Plus w promocji:
Knee Active Plus
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 446 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

prilu01

2016-10-14 11:11:01


ja tam wolę z obciążeniem, więcej można wycisnąć.

Treningi