Czy pora treningu ma znaczenie?

Czy pora treningu ma znaczenie?

Redakcja

2016-08-31

brak komentarzy

Kiedy ćwiczyć - rano czy wieczorem? A może to bez znaczenia? Nieprawda! Pora treningu odgrywa duże znaczenie. Otóż okazuje się, że jeżeli trenujesz niezgodnie ze swoim zegarem biologicznym, taki regularny trening może posiadać nie wyłącznie przykry, ale także może doprowadzić do kłopotów z wydolnością! Dowiedz się, jaka pora okazuje się najlepsza na zaangażowanie.

Jak pojąć własny organizm?

Twój organizm podświadomie dyktuje ci, jaka pora na regularny trening okazuje się na rzecz ciebie najlepsza. Nie wiesz, jak to upewnić się? Doskonałą techniką okazuje się metoda prób a także grzechów.

Zmotywuj się a także po wstaniu z łóżka, by bezpośrednio przed pracą lub szkołą wykonać godzinny regularny trening. Jeżeli w jego czasie będzie ci słabo, a po nim pozostaniesz cały dzień wycieńczona to znak, że lepszą porą na treningi okazuje się popołudnie lub wczesny wieczór.

To samo tyczy się ćwiczeń wieczornych. Jeżeli po nim pozostanie kłopot z zaśnięciem, a w okresie treningów nie pozostaniesz miała już zwyczajnie mocy to znak, że bez wątpienia lepszym wyborem staną się ćwiczenia organizowane w porach przedpołudniowych.

O którego godz. trenować?

Jeżeli zależy ci na tym, żeby zmniejszyć wagę, najbardziej odpowiednią porą na regularny trening znajdują się 60 minut przedpołudniowe. Podkręcenie procesów trawiennych o owej porze skutkuje spaleniem przez cały dzień więcej kcal aniżeli wówczas, gdy wykonujesz treningi po zmroku.

Zupełnie inaczej sytuacja prezentuje się, jeżeli zależy ci na poprawie sprawności fizycznej żołądka a także wyrzeźbieniu postury. Otóż najbardziej odpowiednią porą na taki regularny trening okazuje się moment pomiędzy godziną 16:00 a 18:00. Czemu? Bo z całą pewnością na tę porę wypada szczyt wydolnościowy żołądka, tkanka mięśniowa znajdują się rozgrzane.

Zobacz też, czy na diecie wegetariańskiej da się zbudować rzeżbę?

Nie przejmuj się, jeżeli pragniesz zmniejszyć wagę, a nie masz czasu na regularny trening bezpośrednio przed południem. W zdobywaniu wytyczonych celów najważniejsza okazuje się konsekwencja! Nawet jeżeli pozostaniesz trenować po zmroku, z pewnością uda ci się uzyskać cel!

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 211 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieMężczyznaTreningi