Domowa sala treningowa: od czego zacząć?

Domowa sala treningowa: od czego zacząć?

Redakcja

2016-08-18

brak komentarzy

Siłownia w domu to sposób na stały brak czasu oraz życie w biegu. Nie trzeba opuszczać domu do klubu fitness czy na siłownię, możesz zorganizować sobie treningi w domu. W obecnym świecie rezygnujemy z ukochanych dyscyplin, żyjemy w niekończącym się pędzie, co w rezultacie rzutuje na nasz kręgosłup, stawy i wagę ciała. Organizacja domowej sali treningowej pomoże ci zrzucić wagę oraz cieszyć się wydolnością i kondycją fizyczną codziennie.

Rozplanowanie domowej sali treningowej

Przed rozpoczęciem organizacji domowej siłowni należy pomyśleć, gdzie wyodrębnisz w domu miejsce czy pomieszczenie na wyposażenie sali treningowej. Potem czeka cię zakup sprzętu sportowego do treningów aerobowych. Dodatkowo odpowiedz sobie na parę pytań, które pomogą ci w zakupie sprzętów do siłowni: ile ludzi będzie trenować, jaki rodzaj korzyści dla ciała planujesz osiągnąć oraz ile czasu w tej przestrzeni planujesz spędzać. W kwestii niewielkich lokali może stanowić to prawdziwą barierę – a wtedy ilość akcesoriów można zredukować do absolutnego minimum. Zanim postawisz w domu bieżnię, atlas czy inny sprzęt do treningów siłowych, pokryj podłogę matą ochronną.

Aranżacja domowej sali treningowej

W trakcie organizacji domowej sali treningowej zaleca się zadbać nie jedynie o właściwy sprzęt, ale także aranżację tego pomieszczenia. Na ścianach powinny wisieć lustra, które pozwolą na podglądanie sylwetki i kontrolę prawidłowości realizowanych ćwiczeń. Istotne bywa światło oraz kolory, które sprawią, że będziemy czuć się świetnie. Z pewnością trening siłowy będzie ciekawszy, jeżeli zadbasz o odpowiednią muzykę. Rekomendowana jest wentylacja pomieszczenia.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 387 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

MężczyznaTreningi