Gryf prosty czy łamany – co lepsze?

Gryf prosty czy łamany – co lepsze?

Redakcja

2016-11-24

brak komentarzy

Kulturystyka to sport, w którym istotne jest „atakowanie” własnych mięśni pod różnymi kątami. Nowy bodziec wynikający z ćwiczeń to nowy powód dla rozwoju naszej masy mięśniowej. Poniżej jeden ze sposobów rozwiązujący kłopot, jaki niesie za sobą regularny trening na biceps. Gryf łamany, czy prosty? Odpowiedź jest jedna. Zastąp gryf prosty gryfem łamanym.

Jakie benefity wynikają z ćwiczeń z łamanym gryfem?

Na wstępie gryf łamany da mięśniom bodziec do rozwoju. Bywa istotne, jeżeli od dłuższego okresu w wybranych treningach z wolnym ciężarem stosuje się gryf prosty. Już ta, mogłoby się okazywać, niepozorna odmiana posiada znaczenie na poziom intensywności ćwiczenia!

Prawdą jest dodatkowo fakt, iż regularny trening z łamaną sztangą więcej angażuje wybrane mięśnie, co samoczynnie wpływa na osiągane rezultaty.

Gryf łamany mniej nadwyręża nadgarstki w czasie ćwiczenia na biceps

Dzięki wgłębieniom program z łamaną sztangą jest dużo więcej komfortowy dla stawów nadgarstkowych, ponieważ to one są wystawione na ogromne przeciążenia w pracy z gryfem prostym. Sport to zdrowie, niemniej mimo wszystko wielu zawodowych kulturystów posiada problemy z nadgarstkami. Opłaca się zatem, bazując na dolegliwościach pozostałych, wyciągnąć właściwe wnioski.

Wobec tego w czasie różnorodnych ustawień chwytu, nadgarstki nie tylko przystosowują się do pozostałych pozycji, ale również przyzwyczajają się do ćwiczeń z większym obciążeniem, które z upływem czasu umacniają także przedramiona.

Jeżeli zatem poza wyglądem stawia się dodatkowo na zdrowie stawów, lepiej jest zdecydować się na gryf łamany. W razie pracy z gryfem łatwym da się używać usztywniacze na nadgarstki, co zniweluje niekorzystny wpływ ciężaru na nadgarstki.

Który gryf zatem wybrać? Długi czy krótki? Bardzo łamany czy lekko łamany? Który jest lepszy?

Zarówno gryf łamany, jak i gryf prosty pełnią własną odpowiednią funkcję. Niemniej mimo wszystko są treningi, w których prym wiedzie gryf łamany. To jest zależne od osobistych upodobań. Jeżeli dysponuje się znacznym zasobem gotówki, trzeba wyposażyć się w parę gryfów.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 227 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Treningi