Jak często wymienić strój sportowy?

Jak często wymienić strój sportowy?

Redakcja

2016-09-22

brak komentarzy

Jak ocenić, czy Twój strój treningowy jest w tak dobrej formie jak Ty? Jak często wymienić odzież kompresyjną, buty biegowe, stanik treningowy i inne elementy fitnessowego outfitu? Zobacz, czy to nie jest najlepszy moment na zmianę szafy, zanim następny raz wkroczysz do klubu fitness. 

Odzież kompresyjna

Najlepiej sprawdza się tylko przez pół, maksymalnie do jednego roku. Gdy jest właściwie dobrana przyspiesza mikrokrążenie, pracę tkanki mięśniowej i sprzyja regeneracji po treningu. Jednak poluzowana odzież traci swoje właściwości. Odzież kompresyjną musimy zmieniać, gdy nie opina dokładnie ciała. W trakcie prania ciasny splot podkolanówek się poluzowuje, przez co błyskawicznie traci własne cechy. W sytuacji, gdy wkładasz je łatwo jak rajstopy i dostrzeżesz przetarte powierzchnie, to jedna z pierwszych oznak konieczności wymiany.

Stanik sportowy

Stanik sportowy pakiet swoich właściwości przejawia przez około rok czasu. Musimy mieć na uwadze, że on stale walczy z siłą ciężkości, co regularnie go rozszerza. Najwyższy moment, aby odstawić stary biustonosz do kąta jest wówczas, gdy ramiączka są rozciągnięte, pas pod biustem zaczyna się trzeć o ciało bądź przesuwać się (np. w trakcie podnoszenia rąk). 

Strój kąpielowy

Strój kąpielowy wypełnia swoje zadanie nawet do 2 lat. W końcu sama wiesz, jak chlor niszczy włosy. Taki sam wpływ składnik przejawia na powierzchnie stroju do pływania. Wyniszczony kostium powiększa opór Twojego ciała w wodzie. Wybrzuszone, poblakłe, prześwitujące miejsca to początkowe oznaki zużycia i także moment na zmianę.

Buty sportowe

Dobrze przygotowane buty sportowe pozwalają służyć nawet przez parę lat. Wiadomo, w tych wysłużonych możesz jeszcze chodzić, lecz nie na trening. Nie ćwicz w nich jeżeli posiadają odkształcone podeszwy, zdarty zapiętek, zaś Tobie powodują wyłącznie odciski. W obuwiu sportowym skontroluj, czy warstwa podeszwy nie jest starta i pianka pod piętą się nie ubiła - radzą trenerzy z portalu Lepszy Trener.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 211 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Treningi