Jak nie robić pompek? Najczęstsze błędy

Jak nie robić pompek? Najczęstsze błędy

Redakcja

2016-11-20

brak komentarzy

W treningach aerobowych nie ciężar czy też liczba powtórek liczą się w szczególności, ale właściwa technika. Tyczy się to także pompek - wyłącznie odpowiednie ich robienie da zauważalne rezultaty. Sprawdź, których grzechów należy unikać, by pompkami wypompować kondycję.

Błąd 1: Skupiasz się jedynie na wypchnięciu

Wkładasz całą moc w uniesienie organizmu w górę i potem byle jak, bez całkowitej kontroli nad wykonywanym ruchem wracasz do punktu wyjścia. Nie ignoruj fazy opuszczania ciała do ziemi. Skup się na ruchu ekscentrycznym, on dodatkowo buduje masę a także siłę Twoich mięśni.

Nowy sposób: Wykładając ręce na podłożu, zrób palcami ruch, jak gdyby chciał już kopać w ziemi. TYm sposobem w czasie pompki zaangażujesz najszerszy grzbietowe - największy z tkanki mięśniowej pleców. Rozwinięte "motyle" pozwolą Ci robić większą ilość pompek, przez polepszenie wytrzymałości.

Błąd 2: Ręce ustawiasz za szeroko

Szeroko rozstawione ręce to niecny sposób, by przy stosowaniu pompek za bardzo się nie wycieńczyć. Robiąc je w taki sposób, po prostu skracasz odległość w czasie między ciałem a podłogą. W takim wariancie silniej pracuje klatka piersiowa a także barki, gorzej tricepsy.

Nowy sposób: Niech ręce znajdą się wprost pod ramionami. Łokcie staną się w trakcie aktywności prawie organizmu czy też silniej zaangażujesz tricepsy i mięśnie piersiowe. Ta pompka jest trudniejsza, ale rezultaty przyjdą błyskawicznie, a Twoje barki Ci podziękują, iż dajesz im odprężyć się.

Błąd 3: Nie rozciągasz tkanki mięśniowej

Mięśnie napinają się, gdy atakujesz je ciężarem albo objętościowym treningiem. Takie właśnie spięcia doprowadzają do wzrostu mocy a także Twoich obwodów, ale pozwalają tak samo prawidłowo okazać się źródłem dysfunkcji równowagi mięśniowej a także w gorszym przypadku - kontuzji, gdy po ćwiczeniach nie rozciągniesz ich właściwie.

"Widuję takich gości nieustannie: parę wyczerpujących serii wyciskania sztangi na klatę, a po wszystkim 5 min. spacerowania z barkami wysuniętymi do przodu. Tak samo spięte staną się Twoja klatka czy też ramiona po paru seriach solidnych pompek, bo w dowolnej fazie aktywności owe części tkanki mięśniowej działają" - mówi RedakTor portalu lepszy trener.

Nowy sposób: Mostek na piłce szwajcarskiej rozciągnie tkanka mięśniowa stabilizujące, klatkę piersiową, ramiona oraz choćby najszersze grzbietowe. Odpowiednia technika: Ułóż głowę oraz górę pleców na piłce, ramiona niech są prostopadłe do organizmu. Opuść biodra ku podłożu czy też zostań w takiej położenia poprzez 10 spokojnych oddechów.

Błąd 4: Twoja głowa się chwieje

"To zdarza się ciągle i przede wszystkim wówczas, gdy ramiona oraz klatka piersiowa są już wyczerpane. Wówczas szyja opada w stronę podłoża oraz dezorganizuje linię całej figury. Nie dość, iż prezentuje się to komicznie, to co więcej kręgosłup nie okazuje się już w równej osi, zatem taki układ organizmu zwiększą niebezpieczeństwo odniesienia urazów. Całkowita pompka jest wówczas, gdy podłoża dotyka klatka piersiowa, a nie nos" - wyjaśnia nasz specjalista.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

MężczyznaTreningi