Lista najbardziej niebezpiecznych dyscyplin sportowych

Lista najbardziej niebezpiecznych dyscyplin sportowych

Redakcja

2016-09-25

1 komentarz

Poznaj 7 najbardziej niebezpiecznych dyscyplin sportowych przy których boks to pestka... Zobacz, o których mowa!

BASE jumping

Inaczej mówiąc - to ekstremalne skoki spadochronowe z budynków, mostów a także pozostałych budowli, których środowisko (i poziom) do bezpiecznych nie przynależy.

Nurkowanie

Mimo że okazuje się coraz zdecydowanie bardziej powszechne, do skutku zalicza się do grupy dyscyplin ekstremalnych. Z jakiego powodu? Otóż nurkowanie na wielkich głębokościach potrzebuje właściwego wykonania i jest dość groźne ze względu na duże ciśnienie tętnicze panujące pod wodą.

Nurkowanie w jaskiniach

To dodatkowo bardziej ekstremalne formą nurkowania, niż ta powyżej opisana. Potrzebuje nie jedynie specjalistycznego sprzętu sportowego, ale także przyrządzenia (przynajmniej wcześniejszych treningów razem z chłopakiem, bez którego pod wodą ani rusz!).

Podróż na bykach

Tak tak, ta ta dyscyplina z pewnością ma grono fanów zmagań z bykami, którzy nie są tradycyjnymi amatorami. Słynne rodeo jest wielkim treningowym świętem znanym w Hiszpanii, Ameryce a także Australii.

Heliskiing

To formą narciarstwa, która polega na skakaniu z helikoptera prosto na stromy stok, który jest poza wyznaczoną dla turystów trasą zjazdu. Heliskiing okazuje się w szczególności znany w Rosji oraz Szwajcarii.

Surfowanie po wysokich falach

Wielu z nas znane tylko z amerykańskich filmów. Surfing - mimo że szczególnie efektowny - jest dodatkowo baaaardzo szkodliwy. Nie wyłącznie z uwagi prawdopodobieństwo upadku z wysokości, ale także olbrzymie niebezpieczeństwo utonięcia.

Wspinaczka górska

Jest rzeczywiście groźna z uwagi na niełatwe warunki atmosferyczne, w których się odbywa, także na końca znane szlaki, które pokonują miłośnicy górskich wypraw.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Knee Active Plus w promocji:
Knee Active Plus
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 204 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

mbrylant

2016-10-07 18:01:44


z helikoptera? wariaci!

MężczyznaTreningiLifestyle