Odżywki białkowe a wątroba

Odżywki białkowe a wątroba

Redakcja

2016-12-19

brak komentarzy

Z każdym kolejnym rokiem wzrasta liczba ludzi zażywających sterydy. Pokusa jest duża. Pojedynczy konkretny „cykl” jest wstanie uczynić z wątłego cherlaka faceta o silnej oraz potężnej posturze, wzbudzającego podziw oraz lęk, będącego iluzorycznym synonimem kondycji oraz witalności. Ale na nieszczęście, za parawanem doskonale wyglądających mięśni zazwyczaj ukrywa się zrujnowane wnętrze ciała, zdeformowane organy i nieodwracalne zmiany na tle chorobowym. Jednym z organów który choruje w szczególności okazuje się wątroba.

Odżywki białkowe a wątroba

Choroby wątroby będące rezultatem nieprawidłowego sposobu żywienia się dotyczą nie jedynie ludzi z nadwagą ale również praktycznie wszystkich zawodowych kulturystów, których dieta aczkolwiek nie posiada tłuszczu czy też cholesterolu, ale daje za to ogromnych ilości białka, które dla hepatocytów jest ciężkim obciążeniem. Rozpad aminokwasów pokarmowych, ich złożone zmiany, tworzenie oraz niwelowanie amoniaku – to dla komórek wątrobowych zadanie nad wyraz niełatwe oraz pracochłonne.

Mimo wszystko choćby tak trudne mechanizmy nie były by dla wątroby kulturysty zmartwieniem, gdyby nie musiała ona borykać się z nadprogramowymi przeszkodami w formie neutralizowania różnorodnych preparatów anaboliczno-androgennych i licznych pozostałych szkodliwych medykamentów.

Jak rozpoznać posterydowe urazy wątroby?

Jedynym, mimo że nie w każdym przypadku pojawiającym się przejawem zewnętrznym okazuje się podrażnienie oraz pieczenie cery wywołany odkładaniem się w cerze barwników żółciowych. Równocześnie specyficznym zmianom zewnętrznym może współtowarzyszyć przemęczenie, senność, mniejsza wydolność fizyczna oraz nasilone stany depresyjne. Na nadwyrężenia komórek wątrobowych może wskazywać także zżółcenie gałek ocznych, symptomy grypopodobne, odbarwienie stolca i ciemno piwne ubarwienie moczu.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 339 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

TreningiSuplementy