Pokemon Go to już przeszłość. Pora na Escape Room!

Pokemon Go to już przeszłość. Pora na Escape Room!

Redakcja

2016-08-31

brak komentarzy

Łapanie kolorowych stworków na ulicach miast powoli odchodzi do lamusa. Już nikt nie interesuje się wykluwaniem jajek w inkubatorach, zaliczaniem kolejnych PokeStopów i walką Pokemonów na arenie. Obecnie szaleństwo gier w czasie rzeczywistym opanowało Pokoje Zagadek, które przeniesiono ze świata wirtualnego do świata rzeczywistego. Czy skąd wynika ich fenomen?

Początki gier Escape The Game można zaobserwować w 1988 roku, kiedy komputerowa gra nie miała jeszcze grafiki. Wówczas pokoje przedstawiano wyłącznie opisowo, lecz i tak powodowały wypieki na twarzy zawodników! Kolejne udoskonalenia następowały wraz z upływem czasu. Wówczas do wirtualnej gry dołączono coraz bardziej precyzyjną grafikę i system "point and click". Wyposażeni w myszkę w ręku, a potem tablet czy smartfon Pokoje Zagadek zyskiwały na popularności w szalonym tempie. Prawdziwym przełomem było jednak przejście gier typu escape room do świata realnego. Od niedawna gracze mogą wejść do autentycznie zaaranżowanego pomieszczenia i sprawdzić swoje zdolności w rozwiązywaniu zagadek oraz w walce z uciekającym czasem!

Co skrywają Pokoje Zagadek?

Przygotowane Pokoje w Escape the Game zostały tak przygotowane, by każdy z uczestników mógł znaleźć coś dopasowanego do swoich zainteresowań. Pomieszczenia mogą intrygować, straszyć i potęgować adrenalinę, więc wachlarz uczuć jest naprawdę szeroki! To z pewnością zadowoli każdego miłośnika przygód i łamigłówek. Co więcej, każdy pokój to nie tylko inny scenariusz, ale i odmienny poziom trudności. Scenarzyści Escape the Game mocno się napracowali, by zyskać oryginalne i niepowtarzalne w swoim rodzaju wnętrza. Przed przekroczeniem progu dowiadujemy się o historii bohaterów, w których się wcielamy. Przygoda? Dramat? Szaleństwo? Kryminał? Jeżeli te pojęcia nie są dla Was tajemnicą, to z pewnością pobyt w Pokoju Zagadek przyniesie ogrom satysfakcji i pozytywnych wrażeń. 

Dla kogo Pokoje Zagadek?

Uczestnictwo w zabawie będzie frajdą dla każdego - grupy przyjaciół, znajomych z pracy, pary, a nawet całych rodzin. Ten nietypowy sposób na spędzenie wolnego czasu przekonuje również organizatorów wieczorów kawalerskich i panieńskich, aby w ten sposób postawić na niecodzienne emocje. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

MężczyznaKobieta