Speed Badminton - co to za sport?

Speed Badminton - co to za sport?

Redakcja

2016-10-23

1 komentarz

Dyscyplina sportowa, która nie wymaga ani drogiego sprzętu, ani świetnych umiejętności czy intensywnych treningów. Co więcej, można ją uprawiać dosłownie wszędzie. Park, plaża, ogród bądź hala sportowa - sprawdzi się w każdej okoliczności. O jakim sporcie mowa? Oczywiście chodzi o badminton! A gdzie tkwi różnica pomiędzy tradycyjnym badmintonem, a tym w wersji speed?

Zasady gry w speed badmintona

Do gry w tradycyjnego badmintona potrzebna jest siatka i dwóch (w meczu singlowym) bądź czterech zawodników (w meczu deblowym). W speed badmintonie punkty podobnie zdobywa się trafiając lotką w pole zawodnika, zaś traci kiedy lotka wyląduje poza granicą pola. Różnica pomiędzy tradycyjną odmianą a szybką wersją to zdecydowanie wyższe tempo i brak użycia siatki w speed badmintonie. Podobieństwo tkwi natomiast w uniwersalności miejsca gry. Wystarczy narysować na ziemi dwa kwadraty o wymiarach 5,5 x 5,5 metra, które są oddalone od siebie o 13 metrów i zacząć rozgrywkę!

Skąd się wziął speed badminton?

Ten rodzaj dyscypliny został wymyślony przez sportowca o niemieckich korzeniach - Billa Brandesa. Postanowił on urozmaicić i podkręcić tempo tradycyjnej gry. Zamienił standardową lotkę na cięższą i bardziej aerodynamiczną, a przy tym udoskonalił zasady, które umożliwiają bardziej żwawą rozgrywkę. Odmiany gry w speed badmintona Wśród odmian gry można z powodzeniem wymienić:

▪ freestyle, w którym mecz rozgrywany jest bez wyznaczonego boiska, bez konkretnych zasad ani bez limitu punktów.

▪ blackminton - w tym przypadku mecz rozgrywany jest nocą. Nie może zabraknąć fluorescencyjnej lotki i oświetlenia UV

▪ fun match - w grze funkcjonują bramki utworzone ze specjalnych, pomarańczowych znaczników. Ich szerokość i odległość od siebie nie jest z góry ustalona. Podstawowym zadaniem zawodników jest obrona własnej bramki i zdobycie bramki przeciwnika

▪ match - mech rozgrywany jest według zasad turniejowych. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Knee Active Plus w promocji:
Knee Active Plus
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 401 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

hashamabdeal

2016-10-24 23:26:22


badmintona jeszcze pamiętam z czasów wyjazdów szkolnych.

Treningi