Trener personalny - kasa fiskalna to obowiązek?

Trener personalny - kasa fiskalna to obowiązek?

Redakcja

2016-11-27

brak komentarzy

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej dotyczy coraz większych grup biznesmenów, między innymi fryzjerstwa czy też usług kosmetologicznych. Nie mogą one korzystać ze zwolnienia. Czy inne usługi z zakresu dbania o prezencję – a dokładnie fitness – wiążą się z obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej? A jak prezentuje się kwestia, gdy własną działalność chce zacząć trener personalny? Kasa fiskalna wtenczas okazuje się wymagana?

Kasa fiskalna to zmora licznych polskich biznesmenów. Na wstępie ze względu na liczność obowiązków, które wiążą się z jej stosowaniem. O zamiarze stosowania urządzenia musimy powiadomić urząd skarbowy, potrzebne okazuje się więc wydawanie paragonów do wszystkich operacji finansowych,  przygotowanie raportu dobowego oraz zamawianie przeglądu technicznego.

Kto musi posiadać kasę fiskalną?

Każdy podatnik, który decyduje się na zaczęcie świadczenia usług na rzecz jednostek prywatnych oraz rolników ryczałtowych, musi liczyć się z obowiązkiem zainstalowania kasy fiskalnej. Do tej działalności na pewno zalicza się poprowadzenie klubów fitness i bycie trenerem fitnessu.

Usługi fitness mogą czerpać ze zwolnienia

Osoba świadcząca usługi fitness może korzystać z przywileju podatkowego, którym okazuje się zwolnienie z posiadania kasy fiskalnej z tytułu uzyskiwanego obrotu. Zgodnie z nim, gdy roczna sprzedaż nie przewyższa 20 000 zł, przedsiębiorca nie trzeba mieć kasy fiskalnej. W razie nowej firmy limit ustala się stosownie do okresu prowadzenia działalności w danym roku podatkowym.

Przedsiębiorca może korzystać ze zwolnienia dodatkowo, jeśli wynagrodzenia za wykonaną procedurę dokonano w całości za pośrednictwem poczty, banku albo spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, a co więcej przedsiębiorca przeprowadza specjalną ewidencję.

Ulga na kupno kasy fiskalnej

Instruktor fitness posiada możliwość skorzystania z ulgi na kupno kasy fiskalnej. Wybierając kasę skarbową przedsiębiorca może:

- włączyć wydatek na kupno do kosztów firmy
- odliczyć podatek VAT
- odliczyć od podatku VAT do wynagrodzenia część wartości zakupu, a dokładnie 90%, nie więcej niż 700 zł.

Przedsiębiorca, który nie okazuje się vatowcem, posiada prawo do przedłożenia wniosku o zwrot gotówki na konto bankowe.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 1434 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Treningi