Wakeboarding i flyboarding, czyli o wakacyjnych sportach wodnych

Wakeboarding i flyboarding, czyli o wakacyjnych sportach wodnych

Redakcja

2016-09-06

brak komentarzy

Wakacje to idealny czas na uprawianie sportów wodnych. W ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo nowych dyscyplin. Jak się nie pogubić w wodnych sportach? Zobacz nasz krótki przegląd najpopularniejszych dyscyplin, które dostarczają Ci niezapomnianych wrażeń, a przy okazji poprawią Twoją kondycję!

Wakeboarding

Na czym polega wakeboarding? Ten jeden z najpopularniejszych sportów wodnych to nic innego jak pływanie po powierzchni wody na specjalnej desce przy jednoczesnym trzymaniu się liny przymocowanej do łodzi bądź wyciągu. Wakeboarding to połączenie trzech kategorii. W dyscyplinie można doszukać się podobieństw do nart wodnych (podobny sposób poruszania się po wodzie), do snowboardu (sport wykorzystuje pojedynczą deskę) i surfingu (możliwość efektownych akrobacji). Do uprawiania tego sportu wodnego niezbędna jest motorówka o odpowiednim napędzie, która pociągnie za sobą sportowca, lub specjalny wyciąg. Jak przekonują instruktorzy portalu Lepszy Trener - wakeboarding to najłatwiejszy sport wodny!

Flyboarding

Szukając solidnej porcji adrenaliny, powinniśmy zdecydować się na flyboarding. Podstawą dyscypliny jest flyboard, czyli urządzenie, które podłącza się do skutera wodnego za pomocą węża. Ów wąż tłoczy wodę, która następnie jest wyrzucana przez mechanizm z dużym ciśnieniem. Dzięki temu całe urządzenie, wraz z przymocowaną osobą, unosi się na wysokość 15 metrów. Flyboard został wyposażony w turbiny, które pomagają ustabilizować pozycję i ułatwiają wykonanie ewolucji. Windsurfing Podstawą windsurfingu jest specjalna deska z przymocowanym do niej żaglem. Dyscyplina wbrew stereotypom nie narzuca konkretnych predyspozycji fizycznych, lecz ważną rolę odgrywa w niej koordynacja ruchowa i prawidłowa technika. Dlatego polecamy początkującym osobom zdać się na opiekę doświadczonego trenera.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 213 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

MężczyznaTreningi