Wskakuj na rower i poznaj nieodkryte dotąd zalety dyscypliny!

Wskakuj na rower i poznaj nieodkryte dotąd zalety dyscypliny!

Redakcja

2016-09-22

brak komentarzy

Jeżeli na sali treningowej i sali fitnessowej nie czujesz się swobodnie, wskakuj na rower! Okazuje się, że ten prosty sprzęt, opłaca się wytrzeć z kurzu po zimowym przestoju i czerpać pełnymi garściami takie korzyści, których do tej pory nikt nie przypuszczał!

Wyprawa za miasto czy podróż rowerem do pracy to nie tylko krok w stronę dbania o własne zdrowie, ale również o wygląd i dobre samopoczucie! A walka z kilogramami na rowerze to autentyczna frajda!

Po pierwsze, gubisz kilogramy

Czy wiesz, że łagodna jazda rowerem wiąże się ze spaleniem nawet 500 kcal w trakcie 60 minut? Jazda z wyższą prędkością to nawet 800 kcal. Spalony tłuszcz to nie jedyna zaleta, albowiem rower to stuprocentowa gwarancja umocnienia tkanki mięśniowej łydek, ud, podudzia i talii. Nasze dolne partie ciała się wyszczuplają i zyskują ładne kształty.

Po drugie, dbasz o zdrowie

Jazda na rowerze to samo zdrowie! Wspiera pracę układu krwionośnego, obniża ciśnienie tętnicze krwi, powiększa pojemność płuc, przyspiesza metabolizm i umacnia układ odpornościowy. Ten rodzaj aktywności to również idealna opcja dla kobiet, które pragną w łatwy sposób uporać się raz na zawsze ze „skórką pomarańczową”. Jazda na rowerze jest świetnym treningiem dla pleców, zwłaszcza polecanym ludziom pracującym przez kilkanaście godzin dziennie bezpośrednio przed ekranem komputera. Rezultat? Dzięki temu unikniesz żylaków i zakrzepów.

Po trzecie, błyskawicznie zauważysz efekty ćwiczeń

Między jazdą na rowerze a efektywnym zrzucaniem wagi jest dużo współzależności. Wiadomo pojedyncza jazda nie pomoże raz na zawsze zgubić dodatkową tkankę tłuszczu, lecz systematyczne ćwiczenia owszem. Instruktorzy z portalu Lepszy Trener rekomendują 2-3 godzinne treningi, nawet dwa razy w przeciągu tygodnia. Wtedy bez trudu przyuważymy pierwsze efekty, tym bardziej, gdy sport powiążemy ze zrównoważoną dietą.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

TreningiLifestyle