Fakty i mity na temat kaca

Fakty i mity na temat kaca

Redakcja

2016-09-30

1 komentarz

Dobry humor, perfekcyjne towarzystwo, weekendowe spotkanie zakrapiane alkoholem. W owych okolicznościach rzeczywiście łatwo przesadzić z ilością wypitego trunku. Dowiedz się prawdy i mity na temat kaca.

Nieprawda: Kac to nic wielkiego

Fakt: Wypijanie ogromnej ilości wysokoprocentowych napojów narusza centralny układ nerwowy, majstruje przy substancjach chemicznych w mózgu, wywołując ból oraz zawroty głowy i nudności, co powoduje, że biegasz do łazienki, a organizm jest odwodniony.

Nieprawda: Kac nie zależy od płci

Fakt: Jeśli mężczyzna i kobieta wypiją tę samą ilość wysokoprocentowych napojów, jest zdecydowanie bardziej realne, że kobieta poczuje tego rezultaty dotkliwiej. Jest tak, bo mężczyźni posiadają więcej wody wewnątrz organizmu, co pozwala im rozcieńczać spożyty alkohol. Gdy panie wypiją tę samą ilość piwa, gromadzi się on w krwiobiegu.

Nieprawda: Jedynie zbyt duże picie przynosi kaca

Fakt: Nie musisz się dość upić, by kolejnego ranka poczuć rezultaty. Jedynie parę drinków może powodować ból głowy oraz inne skutki kaca. Wypijanie wody mineralnej lub innego bezalkoholowego napoju między następującymi po sobie drinkami może pomóc nawodnić ciało oraz zminimalizować całkowitą ilość wypitego alkoholu.

Nieprawda: Wino to najłagodniejszy wybór

Fakt: Czerwone wino posiada taninę, która u poszczególnych ludzi wywołuje ból głowy. Słodowe alkohole, takie whisky, także wpływają na silniejszego kaca. Jeśli dręczysz się o własne dobre samopoczucie na kolejny dzień, najskuteczniejszym wyborem okazuje się piwo, wódka lub gin.

Nieprawda: Mocniejszy alkohol powinno się spożywać bezpośrednio przed piwem

Fakt: Najbardziej liczy się ilość wypitego alkoholu, a nie kolejność. Standardowe drinki, butelka piwa, lampka wina lub shot posiadają taką samą ilość alkoholu. Zwróć zatem uwagę na ilość napojów, a nie na kolejność ich popijania.

Nieprawda: Makaron bezpośrednio przed położeniem się spać zapobiegnie kacowi

Fakt: Primo, menu zaraz bezpośrednio przed pójściem spać po wypiciu wysokoprocentowych napojów nic nie da. Jedzenie musi być w brzuchu przed wypiciem alkoholu, by mieć jakikolwiek znaczenie. Secundo, każde jedzenie może opóźnić to, jak błyskawicznie ciało absorbuje wysokoprocentowe trunki, ale tkanka tłuszczowa robi to dobrze, zatem zjedz stek lub zapiekankę przed imprezą, a prawdopodobnie uchronisz się od kaca. Jedna rada, która rzeczywiście może udzielić pomocy to wypijanie wody bezpośrednio przed pójściem spać, by wyeliminować problem odwodnienia.

Nieprawda: Środki na ból głowy przed pójściem spać zapobiegną kacowi

Fakt: Tabletki uśmierzające ból dostępne bez recepty oddziałują najdogodniej po 4 h od zażycia, zatem porcja bezpośrednio przed pójściem spać nic nie da. Lepszym planem jest wzięcie medykamentów, jak tylko się obudzisz. Nie zapominaj jedynie, by nie przyjmować paracetamolu po nocy popijania, ponieważ takie połączenie może naruszyć wątrobę.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 221 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

lukasdz

2016-10-14 11:42:39


no właśnie! często wcale nie chodzi o ilość. czasem wystarczy , że mamy gorszy dzień, jesteśmy osłabieni, bierze nas choroba.

ZdrowieMężczyznaLifestyle