Jak pozbyć się sierści psa lub kota z domu?

Jak pozbyć się sierści psa lub kota z domu?

Redakcja

2017-08-18

brak komentarzy

Mnóstwo z nas ma we własnym mieszkaniu pupila – psa lub kota. Urozmaicają nam one życie i dają wiele zadowolenia. Na nieszczęście, jeżeli mamy czworonożnego przyjaciela w domu, to tworzą się dodatkowo kłopoty – najbardziej znaczącym jest wiadomo sierść, która bądź to poprzez cały rok, bądź też w czasach linienia zalega na meblach tapicerowanych, dywanach, podłogach, też naszych stroju. JAk się jej pozbyć? Sposobów jest nawet parę – a poniżej detale.

Dbałość o sierść zwierzaka – fundamentalną zasadą

Zanim w ogóle weźmiesz się do likwidacji sierści, naucz się odpowiednio dbać o własnego psa, oraz kotka, by na przyszłość zmniejszyć jej roznoszenie się po całym domu. Weterynarze radzą częste szczotkowanie zwierzaka – zwłaszcza okresie, gdy zrzuca on sierść. Można to wykonać na balkonie, oraz na posadzce, z której prosto usuniemy włosy – na betonie, kafelkach w łazience, czy choćby na panelach, też parkiecie. Robiąc to systematycznie, sprawisz, że włosów na dywanach, stroju i meblach okaże się wiele mniej.

Niwelowanie sierści w rzeczywistości

A dziś podstawowe – czym i jak usuwać sierść z tkanin, do których się ona zwyczajnie przymocowuje? Wskazujemy parę pomysłów, które przypadku muszą się dobrze skontrolować. A poniżej one:

· sierść z dywanów usuniemy głównie odkurzaczem – trzeba sięgnąć szczotkę z włosiem, o własnościach elektrostatycznych i dołączyć znaczną moc pociągania – włoski muszą bez trudu się oderwać i popaść do rury ssącej,

· sierść z mebli tekstylnych usuniesz lub to odkurzaczem dokładnie - w taki sam sposób, co z dywanów, lub też – jeżeli to nie służy, przyjmując gumową rękawiczkę i zwilżając ją wodą – przecierając dłonią w tej rękawiczce meble, sprawisz, że wszelkie włosy do niej przylgną,

· sierść z ciuchów usuniesz w prosty sposób, wykorzystując do tego klasyczną rolkę do ciuchów – zakupić ją da się zarówno w drogeriach, a także supermarketach odzieżowych, czy choćby tych z tkaninami budowlanymi – błyskawiczne przesunięcie papierem z cienką warstwą kleju zagwarantuje drogocenne efekty.

Co więcej, sięgnąć opłaca się po środki czystości, a także gadżety o własnościach elektrostatycznych, które stałe będą błyskawicznie przyciągały sierść do siebie, gwarantując jednakowym eliminacja kłopotów. Zaznaczyć dobrze także, że są odkurzacze ze specjalnymi szczotkami do sierści, jak także pralki, które posiadają rolę likwidacji sierści z pranych ciuchów. Jeżeli więc omówione powyżej sposoby nie funkcjonują, z pewnością dobrze rozważyć serio ich kupno – okaże się to ostateczna postać rozprawienia się ze wszędobylskimi włosami naszego pupila.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 285 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Lifestyle