Jak zrobić damski kołnierzyk?

Jak zrobić damski kołnierzyk?

Redakcja

2017-08-17

brak komentarzy

Od paru sezonów kołnierzyki nie przestają być popularne. Są noszone do wizytowych i zwyczajnych sukienek, mogą uatrakcyjniać po prostu sweterki czy bluzki wycinane pod szyją albo z niedużym dekoltem. Kołnierzyki będą przyszyte na stałe do garderoby, ale zdecydowanie częściej są zakładane oddzielnie, zatem da się je zakładać do różnorodnych strojów. Są wdzięcznym dodatkiem, tworzącym styl grzecznej uczennicy. Noszą je zarówno kilkunastoletnie dziewczyny, oraz dojrzałe kobiety.

Nie są nazbyt niełatwe do wykonania, opłaca się zatem pokusić się o samodzielne uszycie czy wydzierganie na szydełku tej ozdoby. Przyda się do urozmaicenia swojej szafy, jak również doskonale się zaleca w funkcji prezentu dla przyjaciółki, siostry czy mamy. A że „nie święci garnki lepią”, podchodzimy do dzieła.

Najlepszy kołnierzyk do wykonania

To odrobinę droga na skróty, ale na pierwszy raz, albo dla ludzi z dwiema lewymi rękami, w sam raz. Powinno się odpruć kołnierzyk z jednobarwnej męskiej koszuli albo damskiej bluzki. Naszym rolą jest ozdobienie go. Da się to wykonać, naszywając perełki albo perełki na rogach kołnierzyka albo na całej jego wierzchniej warstwie. Takie perełki są do zakupu w supermarketach z biżuterią hand made. Wiadomo, koszulowy guzik zastępujemy perełką albo ozdobnym guziczkiem.

Kołnierzyk z pereł

To dość dekoracyjny składnik ubioru, który zwykłą sukienkę przemieni w elegancki ubiór na wyjście na dyskotekę, teatru czy rodzinną uroczystość. Do jego przeprowadzenia niezbędny jest niekrótki sznur sztucznych perełek (perły naturalne oszczędzamy na inne okazje) albo 2 – 3 szybkie, skrawek cienkiego filcu (rozmiar ok. 25x30 cm) w białym kolorze, wstążka w perłowym kolorze i pistolet na gorący klej. Przyda się także dziurkacz. Korzystamy na początek z wzoru wyrysowanego na papierze, później tę papierową formę przykładamy do filcu, odrysowujemy kredą  i wycinamy  kołnierzyk. Następne zadanie to staranne przyklejanie sznura korali do tkaniny, rządek za rządkiem. Na krawędziach w każdym kolejnym rządku sznur odcinamy.  Później dziurkaczem wycinamy dziurki, przewlekamy poprzez nie wstążkę i … możemy zakładać na szyję.

Kołnierzyk dziergany na szydełku

Na początek powinno się potrenować wykonywanie słupków i półsłupków na szydełku. Powinno się tę aktywność sobie oznajmić (jakiś okres temu każda dziewczynka w szkole podstawowej robiła prostą opaskę na szydełku) lub poprosić o pomoc mamę czy babcię. W Sieci da się odnaleźć dużo wzorów koronkowych kołnierzyków. Stosujemy taki, na wydzierganie jakiego starczy nam predyspozycji, i następnie już należy wykonywać według podanego wzoru. Początkowo to może się prezentować na trudną pracę, ale po 1 rządku jest już „z górki”. Satysfakcja z swojego rękodzieła pewna.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 534 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Kobieta