Krótka refleksja nad refleksoterapią stóp

Krótka refleksja nad refleksoterapią stóp

Redakcja

2016-08-01

brak komentarzy

Czy wiesz, że na Twoich stopach znajduje się mapa prowadząca do najważniejszych organów całego ciała? Poprzez uciskanie odpowiednich punktów możesz stymulować pracę narządów i układów, a tym samym znacznie poprawić swoje samopoczucie. Sprawdź, jak to działa.

Jak działa refleksoterapia?

Refleksoterapia to naturalna terapia lecznicza, traktująca człowieka jako całość. Masaż pomaga przywrócić równowagę całemu organizmowi poprzez uciskanie punktów reflektorycznych. Wywołują one reakcje prowadzące do poprawy stanu zdrowia. Największą zaletą masażu jest możliwość jego samodzielnego wykonywania. Najlepiej jednak oddać się w ręce doświadczonego refleksoterapeuty, który poprzez dotyk odblokuje meridiany i sprowokuje Twój organizm do samouzdrowienia.

Ucisk, który leczy

Uciskanie odpowiednich punktów może być delikatne i całkiem przyjemne. Ból pojawia się w momencie natrafienia na punkt łączący się z chorym narządem. Refleksoterapeuta uciska to miejsce palcami lub pięścią. W niektórych przypadkach ulgę w dolegliwościach można odczuć natychmiast. Najczęściej jednak efekty pojawiają się po kilku lub kilkunastu sesjach. Metodę tę stosują osoby cierpiące na migreny, bóle pleców, bezsenność, choroby kobiece czy częste infekcje.

Odblokuj meridiany

Refleksoterapia to część chińskiej medycyny ludowej. Według niej przez specjalne kanały, nazywane ścieżkami energetycznymi lub meridianami w organizmie przepływa energia życiowa (chi). Kiedy krążenie energii zostaje zaburzone, człowiek zaczyna chorować. Ucisk punktów na stopach oddziałuje na poszczególne narządy: serce, nerki, wątrobę czy płuca. Refleksoterapia to także idealne lekarstwo na stres i jego negatywne skutki.

Cierpisz na haluksy? Teraz możesz je wyleczyć bez operacji! Sięgnij po aparat korekcyjny Hallu Forte

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 196 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie