Napary oczyszczające wątrobę, które trzeba pić wieczorem

Napary oczyszczające wątrobę, które trzeba pić wieczorem

Redakcja

2016-09-18

brak komentarzy

Wątroba to największy organ w ciele ludzkim. U osoby dorosłej waży więcej niż 1,5 kg, przy czym mózg ok. 1,3 kg, a serce – 0,5 kg. Z jakiego powodu zatem nie dbamy o nią tak pieczołowicie jak o inne organy? Wszak wątroba to ciągle działająca fabryka. To „kombinat metaboliczny”, który steruje pracą prawie całego organizmu. Gdyby w zasadzie wyliczyć wszelkie wypełnione przez wątrobę funkcje, wyszłoby ich mniej więcej 500. Jednak, znaczna część z nas nie dba o wątrobę. Jako dowód trzeba podać fakt stale wzrastającej liczby chorych na WZW, czy coraz liczniejsze kłopoty z cholesterolem oraz otyłością. Tak, z tymi wszystkimi dolegliwościami łączy się zaniedbanie wątroby. A efektywną pomocą są proste w przyrządzeniu napoje!

Wywar z liści rumianku

Bezproblemowo koi i wspiera pracę wątroby. Występujący w rumianku spiroeter przejawia właściwości powstrzymujące wytwarzanie histaminy, serotoniny oraz bradykininy – a więc składników, które powodują stany zapalne. Zaś flawonoidy oraz związki kumaryny rozkurczają drogi żółciowe. Wywar z liści rumianku działa zatem pozytywnie na wątrobę. Ułatwia dodatkowo metabolizm.

Składniki:

1 łyżka stołowa suszonych kwiatów rumianku (1 torebka),
1 filiżanka wody (250 ml).
Przygotowanie:

Wodę gotujemy w garnku. Gdy zacznie wrzeć, wyłączamy oraz wlewamy kwiaty rumianku. Odstawiamy pod przykrywką na 10 min.. Po tym czasie cedzimy i pijemy. Procedurę zaleca się powtarzać przed mniej więcej 10-14 dni.

Odwar z kocanki

Kocanka okazuje się jednym z najchętniej rekomendowanych ziół dla ludzi z kłopotami z wątrobą. Posiada cechy antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Wypijanie naparów lub odwarów z użyciem owego zioła spotęguje neutralizację wątroby – to sprawka flawonoidów. Detoksykacji ciała z toksyn pomagają rówież cechy moczopędne korzenia.

Składniki:

1 łyżka ususzonej kocanki,
1 filiżanka wody.
Przygotowanie:

Łyżkę ususzonej kocanki zalej filiżanką wody i doprowadź do wrzenia. Odstaw na do wystygnięcia i odcedź. Pij pod koniec dnia 2-3 razy tygodniowo przez 21 dni.

Cztaj także: Co niekorzystnie wpływa na wątrobę?

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 187 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie