Fizyczne i psychologiczne przyczyny impotencji

Fizyczne i psychologiczne przyczyny impotencji

Redakcja

2016-09-15

1 komentarz

Przyczyny impotencji mogą również zawierać przyczyny natury cielesnej, oraz emocjonalne. Zapoznaj się z najczęściej wykrywanymi powodami spadku kondycji seksualnej.

Podłoże fizyczne a impotencja 

1)cukrzyca – u 1/2 cukrzyków udowodniono dodatkowo problemy z erekcją. Modyfikacje, które prowokuje cukrzyca oddziałują dodatkowo na włókna nerwowe i krwionośne naczynia odpowiadające za wzwód, ponieważ prowadzi do pozwężania i niedrożności naczyń krwionośnych w rejonie tętnic prącia

2)dolegliwości sercowe i układu naczyniowego – a więc miażdżyca, nadciśnienie, znaczący cholesterol czy niewydolność serca intensyfikują trudności z potencją. W naczyniach krwionośnych wieńcowych produkowane są blaszki miażdżycowe, utrudniające swobodny transport krwi

3)zakłócenia gospodarki hormonalnej – największą funkcję odgrywa testosteron. Hormon taka jest odpowiedzialny za popęd płciowy u ukochanego. Drugim istotnym hormonem jest prolaktyna. Jej zbyt duża ilość przynosi niedobór ochoty za zbliżenia. Znaczący ilość prolaktyny utrzymuje się w czasie sytuacji stresogennych.

4)zarażenie się bakterią atakującą prostatę

Emocje a libido 

1)stany rozłożonego w dłuższym czasie stresu i lęku

Ludzie żyjący w teraźniejszych czasach prowadzą szczególnie napięty i nerwowy tryb życia. Dążą do zdobycia sukcesów zawodowych i osiągnięcia właściwego statusu. Często towarzyszą temu kłopoty rodzinne. Brakuje momentu na chwilkę odprężenia i relaksu. Wszystko to w rezultacie odbiera energię na stosunki natury seksualnej, a potem prowadzi do dysfunkcji potencji.

2)stany depresyjne

Uważana jest za dolegliwość odbierającą siły seksualne mężczyźnie. Prowadzi do osłabienia samopoczucia, smutku, utraty chęci do życia, spadku popędu seksualnego, problemów z erekcją. Trwanie znacznie dłuższy czas w takim stanie praktycznie gwarantuje impotencję.

3)strach bezpośrednio przed porażką w trakcie stosunku seksualnego

Obawa taka bardzo często towarzyszy młodym mężczyznom, rozpoczynającym zaledwie współżycie. Obawiają się, że nie sprostają wymaganiom ukochanej, ponieważ doświadczają stres. Nie bez znaczenia pozostają również przekonania. W pewnych domach rodzice uczyli własne pociechy, że seks, który nie przydaje się prokreacji jest zły. Te, głęboko utrwalone przeświadczenie wpływa na relacje w związku.

4)niska samoocena

Jakość pożycia seksualnego determinowana jest postrzeganiem siebie. Świetnym relacjom łóżkowym nie służą: niska samoocena, brak dobrej samooceny, kompleksy, uszkodzenia ciała czy chroniczne choroby). Postrzeganie siebie wiernie zapisuje się w mentalności i seksualności.

Przykładowo facet skupiający się na wadach własnego wyglądu zewnętrznego, może czuć pewną wewnętrzną barierę (skrepowanie) w czasie aktywności seksualnej. Wtedy czuje lęk w związku z tym, jak zostanie odebrany przez partnerkę. Obawa taka w szczególnym nasileniu może go paraliżować. W sytuacji takiej nieoceniona jest rola ukochanej, której zadaniem okazuje się wspieranie ukochanego i zapewnianie go o jego wartości.

Przyczyny impotencji u mężczyzn doszukiwać się można również w fizjologii, oraz warstwie psychologicznej. Od podłoża psychicznego, przez kłopoty w związku, inne choroby, nałogi, stresujące sytuacje, po starzenie się ciała.


Dodaj komentarz

Komentarze

finger85

2016-10-07 17:58:20


dużo osób uważa, że przyczyna tkwi tylko w biologii. a rzeczywiscie wiele zalezy od glowy. ja mialem depresje przez pare lat i dopiero pozniej polaczylem to z brakiem potencji. w ogole nic mi sie nie chcialo wiec tego tez nie. tera wiem, ze probowalem zaleczac ten problem od zupelnie innej strony i dlategonic nie przynosilo rezltatu.

MężczyznaPotencja