Główne objawy impotencji, czyli kiedy warto zasięgnąć porady specjalisty

Główne objawy impotencji, czyli kiedy warto zasięgnąć porady specjalisty

Redakcja

2016-09-09

1 komentarz

Kluczowe objawy impotencji dotyczą kłopotów z erekcją członka, które utrudniają lub w dużym nasileniu blokują odbywanie całościowego aktu płciowego. Zakłócenia wzwodu mogą następować w różnym nasileniu, zależnie od przyczyny problemów z potencją.

Impotencja - stadia 

Wyróżniamy poziom delikatny, umiarkowany oraz ciężki. W nasileniu ciężkim osiągnięcie satysfakcji seksualnej oraz odbycie poprawnego aktu jest całkowicie lub niemal całkowicie wykluczone, w innych sytuacjach mężczyzna chwilami jest w stanie uzyskać orgazm oraz współżyć z ukochaną, ale jego zdolności seksualne są szczególnie zaniżone.

W skrajnych okolicznościach wzwód okazuje się zupełnie niemożliwy do zdobycia, choćby pomimo długotrwałych pieszczot oraz doświadczania stanu podniecenia płciowego.

Niekiedy wzwód występuje w formie częściowej, ale istnieje dość krótko, przy czym do ejakulacji nie dochodzi, a mężczyzna nie uzyskuje satysfakcji seksualnej. Impotencja może się także objawiać przez wypracowanie całościowego wzwodu, który jednak bywa szczególnie krótkotrwały, a do jego zdobycia mężczyzna potrzebuje długiego momentu stymulowania. Dochodzi wtedy do ejakulacji przed czasem.

Przedwczesny wytrysk - czy to już impotencja? 

Przedwczesny wytrysk nie w każdym przypadku oznacza impotencję. Ta sytuacja jest możliwa, gdy mężczyzna zaledwie zaczyna swoje pożycie seksualne lub gdy wznawia je po żmudnym czasie abstynencji, jak także w wyniku nadużycia trunku, stresu oraz wyczerpania.

W razie, gdy przedwczesny wytrysk spermy występuje systematycznie przy cyklicznym współżyciu, wówczas możemy uznać taki objaw za symptom impotencji. Obecna jest ona, gdy dysfunkcyjny wzwód prącia pojawił się nagle oraz gdy utrzymuje się przez znacznie dłuższy czas.

Inne objawy impotencji

Inne skutki impotencji powiązane z wahaniami potencji to słaby wytrysk bez ciśnienia, niewielka ilość spermy przy ejakulacji, długi czas niewrażliwości na bodźce i utrata wzwodu dodatkowo przed osiągnięciem orgazmu lub zaraz po nim, a więc tzw. miękka erekcja, a więc wzwód w stanie, który uniemożliwia odbycie całościowego aktu seksualnego.

Kluczowe symptomy impotencji to nie jedynie kłopoty z potencją, ale także ze redukcją popędu płciowego, a więc osłabieniem zainteresowania seksem, słabym popędem seksualnym lub choćby całościowym brakiem ochoty na seks. Niekiedy impotent odczuwa silny psychiczny strach bezpośrednio przed stosunkiem płciowym oraz unika zdarzeń, które mogą do niego doprowadzić. 


Dodaj komentarz

Komentarze

iwonastanczyk

2016-09-12 14:19:48


wątpię, żeby jakikolwiek facet odważył się pójść z takimi problemami do lekarza

MężczyznaPotencja