Impotencja psychogenna - bo seks tkwi w umyśle!

Impotencja psychogenna - bo seks tkwi w umyśle!

Redakcja

2016-09-11

brak komentarzy

Impotencja psychogenna to niezdolność do odbycia aktu seksualnego z powodu dysfunkcji potencji o podłożu mentalnym oraz emocjonalnym. Impotencja o podłożu psychicznym dotyczy przede wszystkim mężczyzn młodych, bezpośrednio przed 40 rokiem życia, którzy nie cierpią na żadne przypadłości fizjologiczne oraz fizycznie są w stanie uzyskać wzwód. Jakie są powody impotencji psychogennej oraz jak ją leczyć?

Impotencja pychogenna - powody 

Impotencja o podłożu psychicznym stanowi nawet 10% diagnozowanych dysfunkcji potencji – jest to znacznie mniej aniżeli w kwestii impotencji wywołanej przyczynami organicznymi, na przykład nadciśnieniem tętniczym, ale jej leczenie może być z różnorodnych przyczyn bardziej kłopotliwe. Podstawowym powodem takiego stanu rzeczy jest skomplikowana etiologia zakłócenia, na którą ciągle składają się utajone głęboko kompleksy, lęki oraz niekorzystne wzorce reakcji natury seksualnej. Eliminację ich wymaga od mężczyzny otwartości w mówieniu o swoim kłopocie i całościowego zaufania do ukochanej.

Jak odróżnić impotencję psychogenną oraz na czym polega kuracja owego zakłócenia?

Impotencja psychogenna – symptomy

Objawy impotencji psychogennej są te same, jak impotencji na tle organicznym, tzn. mężczyzna nie może osiągnąć wzwodu mimo podniecenia płciowego. O tym, że powód zakłócenia tkwi w umyśle, dowodzi tworzenie się symptomów jedynie w sytuacji intymnego stosunku seksualnego z ukochaną. Na ogół przecież, gdy mężczyzna jest sam, nie przejawia trudności w uzyskaniu erekcji – może prosto go osiągnąć przez masturbację. Sygnałem, że napływ krwi do prącia zachodzi właściwie, są także poranne wzwody. A wtedy trzeba przyjąć, że przyczyną impotencji nie jest choroba, ale blokada psychiczna.

Specyficzne dla dolegliwości określanej jako impotencja psychogenna jest też to, że jej symptomy na ogół występują nagle, prawie z dnia na dzień. Jeżeli źródłem kłopotów z potencją jest choroba, symptomy narastają sukcesywnie oraz mogą rozwijać się choćby przez parę miesięcy. Przypadłość wymaga leczenia.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

MężczyznaPotencja