Problemy z erekcją u młodych mężczyzn - jak temu zaradzić?

Problemy z erekcją u młodych mężczyzn - jak temu zaradzić?

Redakcja

2016-08-12

1 komentarz

Statystyki mówią, że dolegliwości z potencją występują raz na 5 zbliżeń seksualnych. A zatem chociaż raz w życiu każdy facet zawodzi w łóżku - jego penis nie jest w stanie się unieść. Skąd się biorą dysfunkcje wzwodu a także co można na nie zaradzić? Czy problemy z erekcją u młodych mężczyzn to częsta przypadłość i co zrobić, by się od niej uwolnić? 

Problemy ze wzwodem - dolegliwości, które dotyczą nie tylko dojrzałych mężczyzn 

Gdy zdarzą się się dolegliwości z potencją, facet bywa najpierw zaskoczony, następnie zażenowany, w końcu wściekły. I lub rzuca się w wir życia oraz zmienia partnerki jak rękawiczki, by udowodnić sobie, że „wszak on może”, że to była jej wina, lub przeciwnie – uważa się za skończonego a także unika seksu jak ognia. Tymczasem i jednemu, i drugiemu można pomóc. Inna okazuje się mimo wszystko przyczyna braku wzwodu u 20. latka, inna u 60. latka.

Erekcja - jak to działa? 

Aby doszło do erekcji, musi pojawić się bodziec. Mogą to okazać się uczucia zmysłowe (dotykowe, słuchowe, wzrokowe), wyobrażenia o treści erotycznej lub świadomość mającego nastąpić zbliżenia. Do wzwodu dochodzi wówczas, gdy pobudzony zostaje ośrodek erekcji w rdzeniu kręgowym, rozszerzają się tętnice a także wypełniają się krwią ciała jamiste prącia. Zakłócenia wzwodu to niemożność osiągnięcia pełnej erekcji bądź zachowania jej tak długo, by mógł odbyć się stosunek. Zanim mimo wszystko stwierdzisz, że twój partner posiada kłopot, trzeba wiedzieć, że niedomaganie jest wówczas, gdy facet „nie może” w 75 procentach podejmowanych prób (a więc przykładowo 7 razy na 10) a także trwa to długi czas.

Ocenia się, że na dysfunkcje wzwodu choruje na świecie ok. 150 milionów mężczyzn. W Polsce liczba ta sięga 1,5 miliona. Połowa z nich „za nic w świecie” nie poszłaby do specjalisty, a niesprawność bywa ujawniana przy okazji innych schorzeń. Natomiast lekarze są zdania, że miękki penis niezmiennie chce coś istotnego przekazać właścicielowi. Bo wszak nic nie jest bez podłoża.

Stres - zabójca przyjemności 

Problemy z erekcją u młodych mężczyzn pojawiają się bardzo często z powodu zdenerwowania. Gdy odbywa on stosunek po raz I, lub z nową partnerką, zdenerwowanie a także lęk, które się pojawiają, okazują się tak silne, że wpływają na redukcję erekcji. Kłopoty mogą być także rezultatem palenia tytoniu (paczka na dzień okazuje się powodem problemów z potencją u 85 proc. mężczyzn), popijania trunku, przyjmowania sterydów a także anabolików. Co wtedy robić? Jeżeli młody facet posiada wzwody nocne a także w czasie masturbacji, a kłopot pojawia się wyłącznie w trakcie współżycia, to najprawdopodobniej dysfunkcje mają charakter nerwicowy. Jednym lekarstwem okazuje się cierpliwość. Stosunek musi zachodzić bez pośpiechu a także presji, że „musi wyjść”. Pomocne okazuje się zmniejszenie wypalanych papierosów a także liczby wypijanych piw.


Dodaj komentarz

Komentarze

pbpiglet22

2016-10-14 11:51:05


stres - teraz wszyscy o tym trąbią, ale moim zdaniem to jednak jest też kwestia braku dbania o siebie. faceni nie rozumieją, że tu chodzi właśnie o dietę, o ćwiczenia, a także o dobor dobrych preparatów na potencję, które mogą tylko im pomóc. nie ma co się krępować!

MężczyznaPotencja